O Funduszach Europejskich w Starym Sączu


Czy chcesz się przekonać, że Fundusze są także dla Ciebie? 15 września Infokamper, czyli Mobilny Punkt Informacji o Funduszach Europejskich zawita na starosądecki Rynek. W sobotę od 9.00 do 17.00 nasi eksperci będą udzielali darmowych konsultacji. Przyjdź i zapytaj o Fundusze Europejskie.

11225_640.jpg

Konsultacje ze specjalistami

Nasi najlepsi eksperci  udzieli już setek weekendowych konsultacji. Najczęściej odpowiadali na pytania jak wymienić stary piec, pozyskać środki na założenie i rozwój firmy oraz skorzystać z dofinansowanych szkoleń językowych, kursów prawa jazdy i informatycznych. A Ty jakie plany i cele chciałabyś zrealizować z pomocą dotacji?

Stary Sącz inspiruje

Stary Sącz to urocze galicyjskie miasteczko. Jego nieco senna atmosfera, która zachwyca turystów, wydaje się tylko pozorna. Bo w rzeczywistości to prężnie rozwijająca się gmina, która od lat z sukcesem pozyskuje Fundusze Europejskie na rozwój. Dzięki nim powstały m.in. wyjątkowe atrakcje turystyczne, z których korzystają zarówno przejezdni jak i mieszkańcy.

W Woli Kroguleckiej wybudowano spiralną platformę widokową, z której rozciąga się imponujący widok na pasma Beskidów i Gorców. To też doskonale miejsce na piknik, bo obok platformy powstały miejsca do odpoczynku i drobna infrastruktura. Z kolei w widłach Popradu i Dunajca w miejscu dawnej żwirowni, powstała niezwykła przyrodnicza enklawa Bobrowisko. Ten unikatowy ekosystem udało się udostępnić dla turystów i jednocześnie objąć ochroną prawną, co pozwoli go zachować w niezmienionym stanie. Ze środków unijnych powstała 400-metrowa kładka i 70-metrowa zakryta ścieżka obserwacyjna. Na ich końcu ulokowano dwie czatownie z lunetami, skąd można obserwować  życie mieszkańców Bobrowiska.

Występujące wokół Starego Sącza akweny wodne udało się też doskonale wykorzystać przy powstaniu kolejnej dofinansowanej inwestycji. To Parku Rekreacyjny „Stawy”, czyli zorganizowane kąpielisko z piaszczystą plażą i molo, a także przystanią z pomostem do cumowania sprzętu pływającego i rampa do wodowania sprzętu wodnego. Dla najmłodszych przygotowano boisko plażowe i plac zabaw.

Stary Sącz inspiruje, aby z pomocą Funduszy Europejskich tworzyć wyjątkowe miejsca i atrakcje.

Stary Sącz, Rynek, 15 września, godz. 9.00-17.00

Przyjdź i przekonaj się, że Fundusze są dobre!